Про харчування дітей в закладах дошкільної освіти району на 2019 рік

Р І Ш Е Н Н Я

 

21.02.2019 року                              Волочиськ             № 23-36/2019       

 

Про харчування дітей 

в закладах дошкільної освіти 

району на  2019 рік

     З метою організації раціонального харчування дітей в дошкільних навчальних закладах району, керуючись ст. 43 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", ст. 5,6 Закону України "Про охорону дитинства", Закону України "Про дошкільну освіту", відповідно до Постанов Кабінету Міністрів України від 12.03.2003 року №305 "Про затвердження Положення про дошкільний навчальний заклад", від 22 листопада 2004 року №1591 "Про затвердження норм харчування  у навчальних та дитячих закладах  оздоровлення та відпочинку", та від 2 лютого 2011 року №116 "Про затвердження Порядку надання послуг з харчування дітей у дошкільних, учнів у загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладах, операції з надання яких звільняються від обкладення податком на додану вартість", наказу Міністерства освіти  і науки України №667 від 21.11.2002 року "Про затвердження Порядку встановлення плати для батьків за перебування дітей у державних і комунальних дошкільних та інтернатних навчальних закладах", рекомендацій постійної комісії районної ради з питань соціально-економічного розвитку, бюджету, фінансів та управління комунальною власністю та постійної комісії з питань освіти, культури, охорони здоров'я та соціального захисту населення, районна рада

ВИРІШИЛА:

  1. Встановити у 2019 році середню вартість харчування одного діто-дня  в дошкільних навчальних закладах району  в сумі 20 гривень.
  2. Звільнити батьків або осіб, які їх замінюють від сплати за харчування дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей-інвалідів, дітей із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям", які навчаються у державних і комунальних дошкільних навчальних закладах, загиблих учасників АТО, дітей учасників бойових дій та інвалідів війни антитерористичної операції, дітей громадян віднесених до І - ІІ категорії ЧАЕС, діти вимушених переселенців із зони АТО та Автономної Республіки Крим.
  3. Розмір плати зменшується на 50 відсотків для батьків, у сім'ях яких троє і більше дітей.
  4. Батьки або особи, які їх замінюють, вносять плату за харчування дітей у комунальному дошкільному навчальному закладі у розмірі, що становить не менше 40 відсотків (у сільській місцевості) від вартості харчування на день.
  5. Батьки сплачують лише за дні відвідування дитиною дошкільного навчального закладу. За дні, у які дитина не відвідувала закладу (у разі хвороби, карантину, санаторного лікування, відпустки батьків або осіб, які їх замінюють, у літній оздоровчий період,  тощо, плата з батьків не справляється. 
  6. Харчування дітей в дошкільних навчальних закладах здійснювати в межах бюджетних призначень, передбачених в бюджеті  на відповідний бюджетний період.
  7. Сільські ради можуть забезпечувати харчування дітей інших категорій та передбачати на зазначену мету відповідні видатки з місцевих бюджетів.
  8. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію районної ради з питань соціально – економічного розвитку, бюджету, фінансів та управління комунальною власністю та постійну комісію районної ради з питань освіти, культури, охорони здоров’я та соціального захисту населення.

Голова ради                                                       С.Пазюк