Про звернення депутатів Волочиської районної ради

Р І Ш Е Н Н Я

15.11.2018 року          Волочиськ          № 16-33/2018

Про звернення депутатів

Волочиської районної ради

      Розглянувши звернення депутатської фракції Волочиської районної організації  Радикальної Партії Олега Ляшка, на підставі рекомендацій Президії районної ради та постійної комісії районної ради з питань агропромислового комплексу, екології, охорони природи, землекористування та соціального розвитку села, відповідно до ст.43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», районна рада

ВИРІШИЛА:

  1. Підтримати звернення до Президента України та Прем’єр-міністра України, щодо  збереження українських лісів та запобігання незаконному вивезенню необроблених лісоматеріалів (додається).
  2. Надіслати дане рішення до Президента України та Прем’єр-міністра України.
  3. Загальному відділу районної ради забезпечити публікацію рішення на офіційному сайті районної ради.
  4. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію районної ради з питань агропромислового комплексу, екології, охорони природи, землекористування та соціального розвитку села (Коломієць А.М.).

 Голова ради                                                   С.Пазюк

 

Звернення депутатів Волочиської районної ради

до Президента України та Прем’єр-міністра України

6 вересня 2018 року Верховна Рада України підтримала правки Глави держави до законопроекту про незаконний вивіз лісоматеріалів – законопроект №5495 «Про внесення змін до деяких законів України щодо збереження українських лісів та запобігання незаконному вивезенню необроблених лісоматеріалів», за який проголосували 246 народних депутатів.

Ми вважаємо, що даний Закон встановлює жорстку криміналізацію контрабанди лісу-кругляка й обмежує внутрішнє споживання необробленого лісоматеріалу 25 млн. куб. на рік.

На нашу думку - це величезна помилка, вкрадені в українців робочі місця й достойні зарплати та удар по екологічній безпеці держави.

Станом на теперішній час відбувається самовільна, безперестанна, незаконна вирубка лісів по всій території України, яка завдає значних економічних збитків нашій державі, одночасно підривається екологічна безпека, що призводить до непередбачуваних наслідків, а реальні  розміри нанесених збитків  не піддаються підрахункам. 

Адже ліс, який вирубається не поставляється на підприємства для його подальшої обробки, а повністю перенаправляється на експорт, як необроблена деревина.

Таким чином, внаслідок таких дій, знищуються та зупиняються сотні переробних підприємств, ліквідовуються тисячі робочих місць, Україна недоотримує значні суми прибутку та перетворюється на сировинну базу для інших держав.

Сьогодні продаж лісу за кордон став пріоритетним та корупційним напрямком діяльності суб’єктів господарювання, особливо в західних регіонах.

За даними митних органів, високосортної деревини вивозиться в рік більше, ніж розрахункова лісосіка, що дає право на вирубку. Це робиться переважно за рахунок самовільних рубок, інших масових зловживань та грубих порушень лісового законодавства.

Ми переконані, якщо найближчим часом не припинити злочинну вирубку лісів, то вже в недалекому майбутньому Україна опиниться на межі екологічної катастрофи, тим паче, що процеси в природі вже сьогодні мають незворотний характер.

 Виходячи із наведеної інформації звертаємось до Президента України та Прем’єр-міністра України, як до вищих інстанцій з проханням внести зміни в лісове законодавство та передбачити збільшення відповідальності за незаконну вирубку лісоматеріалів, а також створити механізм збереження та охорони й захисту лісів.                          

Прийнято на 33 сесії районної ради

15 листопада 2018 року