Про хід виконання Програми підвищення енергоефективності Волочиського району на 2017-2021 роки

Р І Ш Е Н Н Я

15.11.2018 року                     Волочиськ                     № 4-33/2018        

Про хід виконання Програми підвищення енергоефективності  

Волочиського району на 2017-2021 роки

    Відповідно до пункту 16 частини першої статті 43, статті 59 Закону України «Про місцеве  самоврядування в Україні», на виконання Закону України «Про енергозбереження» та з метою підвищення ефективності використання паливно-енергетичних ресурсів бюджетними  установами та населенням  району, районна рада

ВИРІШИЛА:

1. Інформацію начальника управління агропромислового, економічного розвитку та інфраструктури райдержадміністрації Марущина Ю.В. взяти до відома.

2. Районній державній адміністрації продовжити роботу виконання заходів .вищезазначеної програми.

3. Рекомендувати керівникам бюджетних установ  району вжити вичерпних заходів та активізувати діяльність щодо недопущення заборгованості за спожиті енергоносії та зменшення їх споживання у натуральних показниках.

4. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію районної ради з питань промисловості, будівництва, енергетики, транспорту, зв’язку та розвитку підприємництва (Грищук І.К.)

Голова  ради                                                    С.Пазюк

 

Про хід виконання

«Програми підвищення енергоефективності Волочиського району на 2017-2021 роки»

 

Підвищення енергоефективності та енергозбереження є стратегічною лінією розвитку економіки та соціальної сфери Волочиського району  на найближчу та подальшу перспективу. Рішенням 22 сесії районної ради від 05.12.2017 року №3-22/2017 була прийнята «Програма підвищення енергоефективності Волочиського району на 2017-2021 роки» (далі – Програма).

Метою Програми є реалізація комплексу заходів з модернізації систем енергозабезпечення в усіх секторах життєдіяльності району, скорочення втрат тепла та електричної енергії, заощадження коштів на утримання та експлуатацію житла, закладів бюджетної сфери та об`єктів комунальної власності, відхід від газової залежності та використання нетрадиційних джерел енергії.

З метою підвищення рівня ефективності використання палива та енергії в усіх галузях народного господарства та в побуті, заощадження за рахунок впровадження енергозберігаючих заходів паливно-енергетичних ресурсів в районі забезпечується виконання енергоефективних заходів.

Програмою, згідно прогнозованих обсягів фінансування, передбачено впровадити енергоефективних заходів з різних джерел фінансування впродовж 2017-2021 років на загальну суму 8893,3 тис. грн. Станом на 01.09.2018 року впроваджено енергоефективних заходів, на суму 3727,5 тис. грн., що становить 41,9 % від загальної суми, заходи виконуються.  

Серед реалізованих енергоефективних заходів найбільшими є наступні:

  1. Реконструкція Поповецької загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів з прибудовою дошкільного навчального закладу – 1320,0 тис.грн.
  2. Капітальний ремонт даху, утепленням фасаду, капітальний ремонт харчоблоку та їдальні (встановлення підвісних стель) у Купільській ЗОШ І-ІІІ ст.  – 1520,0 тис.грн.
  3. Реконструкція даху, утеплення дитячого відділення Волочиської районної центральної лікарні -  830,0 тис.грн.
  4. Утеплення стелі, заміна вікон та дверей на металопластикові, термомодернізація, встановлено двоконтурний газовий котел та радіатори  у Купільській АЗПСМ - 429,0 тис. грн.
  5. Заміна вікон на  металопластикові у Соломнянській ЗОШ І-ІІІ ст. - 247,0 тис.грн. 

В 2017 році в районі реалізовано проектів спрямованих на заміщення природного газу іншими видами палива та енергії на суму 901,3 тис. грн., а за 8 місяців 2018 року – 397,7 тис.грн.

У поточному році відбулася заміна ламп на світлодіодні в закладах освіти району на суму 12,0 тис. грн.

На виконання пункту 1 заходів до Програми та розпорядження Кабінету Міністрів України від 26 квітня 2017 року № 732-р «Про затвердження плану заходів із впровадження енергетичного менеджменту в бюджетних установах» райдержадміністрацією ведеться робота щодо впровадження енергетичного менеджменту (далі – ЕМ) в бюджетних установах району. З метою встановлення програмного забезпечення, сформовано перелік бюджетних установ району, також по об’єднаним територіальним громадам, на яких впроваджується ЕМ, та визначено відповідальних осіб за його впровадження.

Розпорядженням голови райдержадміністрації від 09.07.2018 року №600/2018-р визначено відповідальну особу за впровадження системи енергетичного менеджменту в бюджетних установах району та покладено відповідні обов’язки. Також встановлено безкоштовну версію комплексного програмного забезпечення «Енергоплан», ПП «ІТ-Менеджмент», внесені всі необхідні данні та розпочато роботу. З 03.09.2018 року ведеться щоденний моніторинг та аналіз енергоспоживання в бюджетних установах району.

Відбулося навчання з відповідальними особами за зняття показів з приладів обліку енергоносіїв  та внесення їх до Програми Моніторингу. В ході семінару до присутніх доведено основні завдання системи енергетичного менеджменту на місцевому рівні, а також ознайомлено із особливостями автоматизованої інформаційної системи “Енергоплан”, яка дозволяє проводити облік та контроль споживання енергоносіїв в бюджетних установах району.

З метою виконання п.2 заходів по Програми, на офіційному сайті райдержадміністрації систематично проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота серед населення району щодо впровадження енергозберігаючих заходів. Так, станом на 1 вересня поточного року на сайті райдержадміністрації опубліковано 12 статей.

На виконання пункту 7 Програми та пункту 6 Заходів до Програми, рішенням 25 сесії районної ради від  22.02.2018 року №17-25 був прийнятий «Порядок використання коштів районного бюджету на відшкодування  відсотків за кредитами, залученими фізичними особами на впровадження енергозберігаючих заходів, передбачених Програмою» (далі – Порядок). Порядок визначає та регулює механізм використання коштів, передбачених в районному бюджеті на відшкодування 15 відсотків  за залученими в кредитно-фінансових установах коротко- і середньостроковими кредитами, що надаються фізичним особам  на впровадження енергозберігаючих технологій.

Станом 01 вересня 2018 року, договори про співробітництво між райдержадміністрацією та фінансовими установами щодо компенсації фізичним особам відсотків за кредитами на впровадження енергозберігаючих заходів не укладалися, у зв’язку з обмеженим ресурсом районного бюджету.

 

Начальник управління агропромислового, економічного

розвитку та інфраструктури райдержадміністрації                                                   Ю. Марущин