Про харчування дітей в закладах дошкільної освіти району на 2018 рік

Р І Ш Е Н Н Я

від 22.02.2018 року № 25-25/2018

м.  Волочиськ

Про харчування дітей в закладах

дошкільної освіти району на  2018 рік

З метою організації раціонального харчування дітей в дошкільних навчальних закладах району, керуючись ст. 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ст.5,6 Закону України «Про охорону дитинства», Закону України «Про дошкільну освіту», відповідно до Постанов Кабінету Міністрів України від 26.08.2002 року № 1243 «Про невідкладні питання діяльності дошкільних та інтернатних навчальних закладів» та від 2 лютого 2011 року № 116 «Про затвердження Порядку надання послуг з харчування дітей у дошкільних, учнів у загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладах, операції з надання яких звільняються від обкладення податком на додану вартість», наказу Міністерства освіти і науки України № 667 від 21.11.2002 року «Про затвердження Порядку встановлення плати для батьків за перебування дітей у державних і комунальних дошкільних та інтернатних навчальних закладах», рекомендацій постійної комісії районної ради з питань соціально – економічного розвитку, бюджету, фінансів та управління комунальною власністю та постійної комісії з питань освіти, культури, охорони здоров’я та соціального захисту населення, районна рада 

ВИРІШИЛА:

1. Встановити у 2018 році середню вартість харчування одного діто-дня  в дошкільних навчальних закладах району  в сумі 20 гривень.

2. Звільнити батьків або осіб, які їх замінюють від сплати за харчування дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей-інвалідів, дітей із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям", які навчаються у державних і комунальних дошкільних навчальних закладах, загиблих учасників АТО, дітей учасників бойових дій та інвалідів війни антитерористичної операції, дітей громадян віднесених до І - ІІ категорії ЧАЕС, діти вимушених переселенців із зони АТО та Автономної Республіки Крим.

3. Розмір плати зменшується на 50 відсотків для батьків, у сім'ях яких троє і більше дітей.

 4. Батьки або особи, які їх замінюють, вносять плату за харчування дітей у комунальному дошкільному навчальному закладі у розмірі, що становить не менше 40 відсотків (у сільській місцевості) від вартості харчування на день.

 5. Батьки сплачують лише за дні відвідування дитиною дошкільного навчального закладу. За дні, у які дитина не відвідувала закладу (у разі хвороби, карантину, санаторного лікування, відпустки батьків або осіб, які їх замінюють, у літній оздоровчий період,  тощо, плата з батьків не справляється. 

 6. Харчування дітей в дошкільних навчальних закладах здійснювати в межах бюджетних призначень, передбачених в бюджеті  на відповідний бюджетний період.

7. Сільські ради можуть забезпечувати харчування дітей інших категорій та передбачати на зазначену мету відповідні видатки з місцевих бюджетів.

8. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію районної ради з питань соціально – економічного розвитку, бюджету, фінансів та управління комунальною власністю та постійну комісію районної ради з питань освіти, культури, охорони здоров’я та соціального захисту населення.

 

Голова ради                                           С.Пазюк