Про хід виконання програми захисту дітей Волочиського району на 2018-2022 роки

Про хід виконання програми захисту дітей

Волочиського району на 2018-2022 роки

На обліку служби у справах дітей перебуває 114 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з них: 21 дитина-сирота, 93 дитини, позбавлені батьківського піклування. 86 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування перебувають під опікою, піклуванням, 9 – в прийомних сім’ях, 12 – в дитячих будинках сімейного типу, 1 дитина влаштована на повне державне забезпечення (Волочиський промислово-аграрний професійний ліцей), 3 – в дитячому будинку Хмельницької обласної ради та 2 – в Хмельницькому спеціалізованому будинку дитини «Берізка». В 2019 році 8 дітям надано статус дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування.

На території Волочиського району функціонує 6 прийомних сімей та 2 дитячих будинки сімейного типу, з них: 15 дітей виховується в прийомних сім’ях та 17- в дитячих будинках сімейного типу.

Прийомні батьки та батьки - вихователі виконують свої обов'язки відповідно до укладених угод та договорів. Щомісячно призначається та виплачується соціальна допомога прийомним дітям, дітям-вихованцям та грошове забезпечення прийомним батькам, батькам-вихователям. Призначена державна соціальна допомога на дітей використовується в повному обсязі та за призначенням. 

 У всіх прийомних сім’ях та дитячому будинку сімейного типу вивчено житлово-побутові умови, з’ясовано потребу у забезпеченні всім необхідним. Батьками створено належні умови для всебічного, гармонійного розвитку дітей, одержання ними освіти. Діти забезпеченні повноцінним харчуванням, одягом, іграшками, необхідним обладнанням.

Станом на 01.09.2019 року на обліку служби у справах дітей райдержадміністрації перебуває 8 дітей, які виховуються у 4 сім’ях, що опинилися у складних життєвих обставинах. Підстава взяття дітей на облік – ухилення батьків від виконання батьківських обов’язків. Дітей, які займаються бродяжництвом, над якими вчинено насильство, які вчинили суєциди, залишених на території Волочиського району не виявлено.

З метою профілактики соціального сирітства, подолання дитячої безпритульності, бездоглядності, виявлення дітей, які жебракують, бродяжать, не відвідують навчальні заклади, службою у справах дітей із залученням інспектора ювенальної превенції Волочиського ВП ГУНП в Хмельницькій області, КУ «Центр надання соціальних послуг», медичних працівників протягом 2019 року проведено 30 рейдів та здійснено 46 обстежень умов проживання дітей в сім’ях, які опинилися в складних життєвих обставинах. Із батьками дітей проведено профілактичні бесіди на предмет виконання батьками своїх обов’язків щодо виховання дітей, спільно з представниками органів місцевого самоврядування, визначені шляхом подолання виявлених матеріально побутових проблем, фахівцями центру надання соціальних послуг надано всебічну допомогу.

За поданням служби у справах дітей райдержадміністрації, працівниками ювенальної превенції Волочиського ВП ГУНП в Хмельницькій області притягнуто до відповідальності 10 батьків за неналежне виконання батьківських обов’язків.

З Волочиського району за заявою батьків, в зв’язку з важким матеріальним становищем, перебувають в інтернатних 6 дітей.

Під час перевірок та рейдів, фактів використання малолітніх дітей для заняття жебрацтвом, з метою отримання прибутку батьками, особами, що їх замінюють та іншими особами не виявлено.

Акції «Готуємо дітей до школи», до Дня захисту дітей, інформаційні заходи проведені використовуючи кошти підприємств, установ, організацій, суб’єктів підприємницької діяльності всіх форм власності, громадських організацій, а також добровільних внесків юридичних і фізичних осіб та інших джерел, не заборонених законодавством з метою реалізації державної політики з питань соціально-правового захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах.

Завідувач  сектору

служби у справах дітей                                                               Олеся Макарова