Про хід виконання Комплексної програми первинної медико санітарної допомоги у Волочиському районі на 2018 2020 роки

                                            Голові Волочиської районної ради

                                                              п. Пазюку С.М.

  На Ваш запит від 23.08.2019 за №242 надаємо інформацію

«Про хід виконання  Комплексної програми

первинної медико-санітарної допомоги  у Волочиському районі на 2018-2020 роки» (додаток 1) та потреба коштів для вирішення проблемних питань (додаток 2)

   В звязку із адміністративними змінами в районі (на даний час в звязку із утворенням ОТГ в районі працює три центри ПМСД) пропонується зняти з контролю Комплексну програму розвитку первинної медико-санітарної допомоги  у Волочиському районі на 2018-2020 роки. КП «Волочиський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» надалі буде працювати по «Програмі  

фінансової підтримки КП «Волочиський районний центр первинної медико-санітарної допомоги на 2019 р.» затвердженою рішенням сесії Волочиської районної ради № 7-35/2018 від 22.12.2018 р.

    Головний лікар                                             П.І. Марущак 

  Додаток  1  

                                  Інформація

«Про хід виконання  Комплексної програми

первинної медико-санітарної допомоги  у Волочиському районі на 2018-2020 роки»

 Комплексна програма розвитку первинної медико-санітарної допомоги  в Волочиському районі на 2018 – 2020 роки  розроблена на підставі статей 8, 33 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров’я», відповідно до пункту 16 частини першої  статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Указу Президента України від 12.01.2015      № 5/2015 «Про Стратегію сталого розвитку «Україна – 2020», постанови Верховної Ради України від 21.04.2016 №1338-VIII «Про Рекомендації парламентських слухань на тему: «Про реформу охорони здоров’я в Україні»,      постанови Кабінету Міністрів України від 17.08.1998 № 1303 «Про впорядкування безоплатного та пільгового відпуску лікарських засобів за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування окремих груп населення»,      наказу Міністерства охорони здоров’я України від 29.07.2016 № 801 «Про затвердження Положення про центр первинної медичної (медико-санітарної) допомоги та положень про його підрозділи».

    Всі заходи направлені на реалізацію державної політики у сфері охорони здоров’я щодо задоволення потреб населення району у первинній медико-санітарній допомозі.

         Програма охоплює всі основні напрямки, спрямовані на збереження здоров’я населення, попередження основних груп захворювань, соціальний та медичний супровід  всіх диспансерних груп населення, впровадження державних та обласних медичних програм. Програма була створена для всього району. Але в районі відбулися глобальні зміни: утворилися три ОТГ а район  існує в складі пяти сільських рад. Також, коли приймалась програма , первинна медична допомога надавалася одним центром ПМСД. Тепер їх є три. Тому в цій доповіді буде зконцентрована увага на тих змінах, які відбулися в КП «Волочиський районний центр ПМСД», яке надає допомогу жителям сільських рад Купіль, Попівці, Богданівка, Нова Гребля, Холодець та сіл Війтовецької ОТГ. Тобто пацієнтам тих населених пунктів, які підписали декларації з нашими лікарями. Хоча декларацію про надання ПМД можуть складати з нашими лікарями жителі і інших населених пунктів. Це не заборонено Законом.

  Отже за період від прийняття Програми по теперішній час в зв’язку із реформуванням первинної ланки в медичній галузі проведено

 • Автономізацію закладу в КНП «ВРЦПМСД»,
 • Зареєстровано  КНП в системі e-HEALT.
 • Отримано ліцензію на медичну діяльність в МОЗ
 • Підключено всі АЗПСМ  і ЦПМСД до широкосмугового інтернету
 • Придбано комп’ютерну та іншу оргтехніку для лікарів та адмінперсоналу.
 • Придбано меблі для заново створеного КП «ВРЦПМСД»
 • Підключено заклад до медичної інформаційної системи «Medics», що дає змогу проводити запис пацієнтів на прийом до лікарів в електронному режимі, вести електронні карти пацієнтів, виписувати електронні рецепти по програмі «Доступні ліки» та електронні лікарняні листи, здійснювати кодування захворювань з допомогою міжнародного класифікатора ІСРС-2 та МКХ 10, складати автоматизовані електронні звіти діяльності закладу.
 • Щоб користуватися цими електронними засобами проведено навчання лікарів  та середніх медичних працівників в «Школі сімейного лікаря» в м.м. Хмельницькому, Тернополі, Чернівцях та на місцевій базі.
 • Підписано 73% декларацій з населенням
 • З 01.04.2019 р . впроваджено електронну систему «Доступні ліки» із виписуванням електронного рецепту.
 • Розпочато будівництво за державні кошти з дофінансуванням від місцевого бюджету з повним оснащенням медапаратурою та медичними меблями Війтовецьку АЗПСМ на 3-4 лікаря без житла. До речі, медобладнання та медичні меблі уже почала завозити Служба єдиного замовника у Хмельницькій обл.
 • Для Війтовецької АЗПСМ за державні кошти з дофінансуванням від місцевого бюджету отримано автомобіль «Рено Дастер»
 • Відремонтовано Завалійківський та Бронівський ФП
 • Проведено капітальний ремонт Купільської АЗПСМ із водопостачанням та водовідведенням.
 • Для Купільської АЗПСМ закуплено електрокардіограф з автоматичним розшифруванням ЕКГ та аналізатор сечі.
 • На черзі - отримання для Купільської АЗПСМ автомобіля «Рено Дастер» та обладнання для телемедицини.

Разом з тим в первинній ланці МСД існує ряд не вирішених і проблемних питань:

 • Хто має фінансувати ФП
 • Покращення матеріально-технічної бази ФП (ремонт)
 • Реконструкція опалення ФП с.с. Холодець, Кушнирівка, Бокиївка
 • Виділити кошти для автономної пожежної сигналізації та обробки деревяних конструкцій спец. розчином, облаштування  амбулаторії блискавкозахистом, пожежного щита, охоронної сигналізації з відеоспостереженням, придбання пральної машини, водонагрівача, будівництва гаража для санітарного автомобіля, оформлення вивісок та написів на дверях кабінетів Купільської АЗПСМ.
 • Закупити додатково (недостаюче) табельне оснащення для Купільської АЗПСМ.  Потреба  коштів для реалізації цих проблемних питань додається (додаток 2)

   В зв’язку із адміністративними змінами в районі (на даний час в зв’язку із утворенням ОТГ в районі працює три центри ПМСД) пропонується зняти з контролю Комплексну програму розвитку первинної медико-санітарної допомоги  у Волочиському районі на 2018-2020 роки. КП «Волочиський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» надалі буде працювати по «Програмі 

фінансової підтримки КП «Волочиський районний центр первинної медико-санітарної допомоги на 2019 р.» затвердженою рішенням сесії Волочиської районної ради № 7-35/2018 від 22.12.2018 р.

Головний лікар

КП «Волочиський РЦПМСД»П.І. Марущак

Додаток 2

         ПРОЄКТ  КОШТОРИСУ

до напрямків  діяльності  та  заходів проекту  програми  розвитку первинної медико-санітарної допомоги в Волочиському районі та підтримки комунального  підприємства «Волочиський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» Волочиської районної ради» на 2019 – 2020 роки

 № з/п

Зміст заходу

Термін виконання

Обсяг фінансування (тис.грн)

1

2

3

4

1

Оснащення закладів первинної  медико-санітарної допомоги, амбулаторій практики сімейної медицини, ФП обладнанням, виробами медичного призначення, реактивами та дезінфекційними засобами(маски, рукавички, шпателя, тощо)

- заміна застарілого обладнання, гумові рукавички, шприци, реактиви для сталого функціонування клініко-діагностичної лабораторії, дезінфікуючі засоби для  обробки інструментарію та приміщень тощо.

2019 рік

2020 рік

54,0

54,0

2

Забезпечення лікарськими засобами для надання невідкладної допомоги, вакцинами, лікувальним харчуванням

- медичні препарати для невідкладної допомоги, туберкулін, вакцини проти грипу, вірусного гепатиту В, лікувальне харчування  (для хворої дитини з фенилкетанурією), молочні суміші  для дітей народжених ВІЛ інфікованими матерями.

2019 рік

2020 рік

130,0

130,0

3

Проведення поточного ремонту приміщень Купільської АЗПСМ

2019рік

2020 рік

45,0

-

4

Оплата праці та нарахування на заробітну плату працівникам  фельдшерських медичних пунктів  КП «Волочиський РЦПМСД»

– заробітна плата, матеріальна допомога на оздоровлення  персоналу, складність і  напруженість у роботі, вихідні, святкові та нічні, додаткова база нарахування до мінімальної заробітної плати.

2019 рік

2020 рік

285,5

285,5

5

Забезпечення комп’ютерною технікою та створення комп’ютерної мережі, забезпечення доступу до мережі Інтернет, впровадження електронних реєстрів та телемедичного консультування,придбання комп’ютерної техніки, програмного забезпечення для лікарів АЗПСМ :

2019 рік

2020 рік

11,0

-

 

-

-

-

6

Забезпечення медичними препаратами декретованої групи населення (діти до   3-х років, діти з інвалідністю, ІВ,УБД  тощо)

- Забезпечення  лікарськими засобами для лікування окремих груп населення та за певними категоріями захворювань, згідно постанови Кабінету Міністрів України від 17.08.1998р. № 1303 «Про впорядкування безоплатного та пільгового відпуску лікарських засобів за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування окремих груп населення та за певними категоріями захворювань»

2019 рік

2020 рік

 

55,0

55,0

7

Видатки на відрядження при підвищенні професійної підготовки медичних працівників

- підвищення рівня кваліфікації медичних працівників (курси підвищення кваліфікації, семінари, конференції)

2019 рік

2020 рік

10,2

8

Оплата послуг( крім комунальних)

- створення умов для ефективного функціонування закладу: заправка картриджів, технічне обслуговування медичного та комп’ютерного обладнання, ліцензії для медичних програм, послуги мережі інтернет та телекомунікацій, охорона об’єктів тощо.

2019 рік

2020 рік

 

85,0

85,0

9

Закупівля предметів, матеріалів, обладнання та інвентарю, в тому числі на паливно-мастильні матеріали, запасні частини для автотранспорту

- створення умов для ефективного функціонування закладу: придбання ПММ, запасних частин, канцелярського приладдя, матеріалів, обладнання та інвентарю для господарської діяльності та інше.

 • Покращення матеріально-технічної бази ФП (ремонт)
 • Реконструкція опалення ФП с.с. Холодець, Кушнирівка,
 • Облаштування автономної пожежної сигналізації та обробки деревяних конструкцій спец. розчином,
 • облаштування  амбулаторії блискавкозахистом, пожежного щита,
 • Облаштування охоронної сигналізації з відеоспостереженням,
 • придбання пральної машини,
 • придбання водонагрівача,
 • будівництва гаража для санітарного автомобіля,
 • оформлення вивісок та написів на дверях кабінетів Купільської АЗПСМ.
 • Закупити додатково (недостаюче) табельне оснащення для Купільської АЗПСМ.

2019 рік

2020 рік

45,0

45,0

10

Окремі заходи по реалізації державних (регіональних) програм, не віднесені до заходів розвитку

- оплата закладам  підвищення рівня кваліфікації працівників

2019 рік

2020 рік

-

11

Інші видатки

- створення умов для ефективного функціонування закладу (сплата пені, податки та збори, штрафи)

2019 рік

2020 рік

5,0

12

Оплата комунальних послуг та енергоносіїв

- створення умов для ефективного функціонування закладу: оплата комунальних послуг та енергоносіїв

2019рік

2020 рік

327,0

327,0

13

Відшкодування вартості медикаментів для надання паліативної допомоги

2019 рік

2020 рік

-

14

Здійснення виїздів лікарями Центру до пацієнтів сіл Волочиського району

2019 рік

2020 рік

-

   

ВСЬОГО     

 

Головний лікар

КП «Волочиський РЦПМСД»П.І. Марущак

Головний бухгалтер

 КП «Волочиський РЦПМСД»                                           І.С. Згут                

 

  ВОЛОЧИСЬКА  РАЙОННА  РАДА 

                                                         ХМЕЛЬНИЬКОЇ  ОБЛАСТІ

 ПРОЕКТ РІШЕННЯ

                                    ___  сесії ___ скликання

_____________ № ____

 

Про хід виконання комплексної  програми

розвитку  первинної медико - санітарної 

допомоги  в  Волочиському районі 

на 2019-2020 роки

Заслухавши інформацію головного лікаря  Марущака П.І. «Про хід виконання комплексної  програми розвитку  первинної медико - санітарної  допомоги  в  Волочиському районі 

на 2019-2020 роки», враховуючи  висновки  і рекомендації  постійної  депутатської  комісії  з  питань освіти, культури, спорту, охорони здоров’я  та  соціального  захисту  населення,   керуючись  ст.43 Закону  України « Про місцеве самоврядування в Україні»,  районна  рада

ВИРІШИЛА:

 1. інформацію головного лікаря  Марущака П.І. «Про хід виконання комплексної  програми розвитку  первинної медико - санітарної  допомоги  в  Волочиському районі  на 2019-2020 роки» прийняти до відома  (додається, додаток 1)
 2. Управління фінансів РДА при внесенні змін до районного бюджету врахувати потребу коштів для реалізації проблемних питань.

3.   Зняти з контролю Комплексну  програму розвитку  первинної медико - санітарної 

допомоги  в  Волочиському районі  на 2019-2020 роки як таку, що втратила актуальність

4.Рекомендувати головного лікарю РЦМСД Марущаку П.І. розробити підтримку КП «Волочиський центр первинно медико-санітарної допомоги».

5.Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну депутатськукомісію районної ради зпитань освіти, культури, спорту, охорони здоров’ятасоціальногозахистунаселення.

        Голова районної ради                                                                                   С.М. Пазюк