Швець Володимир Олександрович

Швець Володимир Олександрович
Заслужений журналіст України,
член Спілки журналістів України

На планеті займається день,
Знов черешні квітують в окрузі,
І наш пульс як годинник іде,
Земляки, побратими і друзі
В. Швець

Народився 10 грудня 1949 року в с.Мартинківці Городоцького району Хмельницької області.
За освітою вчитель історії, журналіст. Працював монтажником бетонних конструкцій у місті Скадовську, вчителем Солом’янської та Зайчиківської шкіл Волочиського району, літературним працівником редакції Теофіпольської районної газети, кореспондентом – організатором Волочиського радіомовлення, лектором Волочиського райкому партії, редактором Волочиської телестанції.
З 1985 року – редактор інформаційного відділу обласного радіо, власний кореспондент Хмельницької обласної державної телерадіокомпанії “Поділля-центр”.
Володимир Швець – людина надзвичайної долі. Втративши зір, продовжує плідно працювати в журналістиці в інформаційному, аналітичному та інших жанрах.
Понад п’ять років виходить в ефір авторська програма радіожурналіста “Стоїмо на землі”. Це – розповідь про людей, від котрих у якийсь момент відвернулася доля, але наперекір усьому вони зводяться на ноги і стають на широку життєву дорогу як повноправні громадяни держави. За героями його передач крок у крок ідуть інші знедолені, переборюючи в собі біль і зневагу.
Володимир Швець – учасник багатьох творчих конкурсів – як Міжнародних так і Всеукраїнських. Його радіопрограми відзначалися преміями і дипломами, звучали у всіх регіонах держави. Та найпрестижнішим він вважає Всеукраїнський телерадіофестиваль “Калинові острови”, де щороку представлені творчі доробки кращих журналістів. Дебютував творчою програмою “Авратинська височина” і одразу ж став переможцем у номінації “Людина”. Друга конкурсна передача “Стоїмо на землі” також удостоєна диплома І ступеня у тій же номінації. А радіофільм подільського журналіста “Зорі спалахують в серпні” журі фестивалю відзначило першою премією в 2001 і другою – в 2003 році. Всі конкурсні передачі Володимира Швеця взяті з життя людей Волочиського району.
Нагороджений відзнакою Президента України – орденом “За заслуги” ІІІ ступеня, нагрудним знаком Міністерства праці та соціальної політики України, Заслужений журналіст України, член Спілки журналістів України.