Машталір Іван Маркович

Машталір Іван Маркович
Доктор економічних наук

Народився у 1939 році в с.Сергіївка Волочиського району Хмельницької області. Наймолодший із семи дітей простих селян Марка і Параски Машталірів, які все життя трудилися біля землі. У дитинстві мріяв про різні професії, в тому числі й про журналістику. Ким тільки себе не бачив Іван подумки. Та найбільше, мабуть, хотів стати учнем кооперативного технікуму.
А вирішив долю Івана Марковича односельчанин Олександр, який після закінчення школи запропонував податися до Львова та вступити до фінансово-кредитного технікуму. Так і вчинили. Поїхали, склали екзамени, стали вчитися. Потім був університет, аспірантура, захист дисертації. “Обрана професія, - як говорив Іван Маркович, - мені дуже подобається. І все, чого досяг у житті, завдяки любові до того, чому присвятив себе.”
У 1993 році став академіком Академії економічних наук України. Цю неординарну подію у своєму житті розцінив як аванс, як поштовх до того, щоб трудитися ще більше на благо України.
На протязі багатьох років очолював акціонерно-комерційний банк соціального розвитку. Читав лекції студентам Донецького державного університету. Вважав за свій обов’язок передати молодим те, чого сам навчився за багато літ.
За родом своєї діяльності Іван Маркович об’їздив чимало країн. Був в Америці, Англії, Австрії, Німеччині, Об’єднаних Арабських Еміратах, Австралії. Бачив, як там живуть люди. Вірив у день прийдешній, безмежно й вірно любив свій народ, його пісню і слово, його звичаї, радів успіхам своїх земляків – подолян, особливо трудівників села, бо ступив перший крок і виростав у наших краях. Звідси, з нашого району, пішов він у світ широкий, торувати свою життєву стежину. Сюди щороку приїжджав навідати дорогі серцю місця, хоч жив і працював в м.Донецьк.
Помер у 2007 році.