Житар Микола Степанович

Житар Микола Степанович
Член правління Хмельницької
міської літературної спілки “Поділля”

Народився 19 травня 1926 року в с.Юхимівці Волочиського району Хмельницької області. Молоді роки припали на воєнне лихоліття. Працював на залізницях Рівненщини, Білорусі, Буковини, на цілині Казахстану.
Пройшов усі ланки будівельного виробництва: від підрядника, до головного спеціаліста проектного інституту в м.Хмельницький.
Оптимістичний, енергійний, привітний, працьовитий, різнобічний... Закоханий у свою професію, упродовж всього життя віддавав перевагу поезії з-поміж багатьох захоплень. Іскри таланту спалахнули ще в довоєнні роки.
У 1946 році в обласній газеті був надрукований перший вірш “Привітання”. У 1992 році видано збірку Миколи Житара – “Дотик серця”, яка стала звітом літературної діяльності.
Протягом багатьох років М.С.Житар займається дослідженням розвитку музичного мистецтва. Результатом цих досліджень став “Оперний словник”, що налічує майже двадцять тисяч слів. Цю величезну за обсягом працю він присвятив 400-й річниці народження найпопулярнішого жанру музично-сценічного мистецтва.
М.С.Житар один із фундаторів Хмельницької міської літературної спілки “Поділля”.
У рідному с.Юхимівцях, в шкільній бібліотеці, створено музейний куточок про життя і творчість письменника-земляка Миколи Степановича Житара.