Грищук Броніслав Антонович

Грищук Броніслав Антонович

Заслужений журналіст України,
член Національної Спілки письменників України


Народився 1 квітня 1940 року в с.Сергіївка Волочиського району Хмельницької області в сім’ї колгоспника.
Закінчив середню школу, працював кочегаром на цукрозаводі, служив у Радянській Армії. Після демобілізації вступив на факультет журналістики Львівського університету, який закінчив у 1967 році.
Прозаїк, поет, публіцист. Член Національної Спілки письменників України з 1975 року. Перший його поетичний твір був надрукований 1960 року в армійській газеті “Крылья победы”. Перша книжка оповідань побачила світ у видавництві “Молодь” (Київ, 1972 р.). Багато років працював журналістом у газетах Львівщини та Хмельниччини, редактором видавництва (газета Прик ВО “Слава Родины”, обласна молодіжна газета “Львівська молодь”, видавництво “Каменяр” – 1966-1972 рр., обласна газета “Радянське Поділля” – 1972-1980 рр.), відповідальним секретарем Хмельницької обласної організації Спілки письменників України (1980-1986рр.), редактором Хмельницької обласної газети “Подільські вісті” (1992-1993 рр.).
Нині він на пенсії, живе у м.Хмельницькому. Лауреат обласної літературної премії ім. М.Годованця, Хмельницької міської премії в галузі літератури ім. Б.Хмельницького, республіканського диплому і премії “Золоте перо” Президії Спілки журналістів України, диплому Всеукраїнського фестивалю програм “Україна – диво дивовижне”, за вагомий особистий внесок в галузі літературної діяльності та популяризації української мови та літератури.
У творчому доробку Б.Грищука – десятки книжок художньої прози, поезії, публіцистики, краєзнавчих нарисів. Його цікавить історія і сучасність, пісенна творчість. Його творам притаманні глибокі роздуми про сенс життя, місце особи в суспільстві, відповідальність перед людьми. Основні теми: добро, справедливість, милосердя. У періодиці було опубліковано багато публіцистичних статей, нарисів, краєзнавчих розвідок, творчих портретів письменників України, літературних, театральних та кінорецензій Б.Грищука. Працює він і як перекладач. Зокрема у його перекладі українською мовою надруковано повість Віри Панової “Сергійко” (“Веселка”, 1988), роман братів Вайнерів “Ліки від страху” (“Молодь”, 1989).
За сценарієм Б.Грищука 1998р. на Хмельницькій обласній телерадіокомпанії знято художній фільм “В золотому дощику масло полоскала”, а в Хмельницькому міському моно-театрі “Кут” за його драмою поставлено спектакль “Поет і Кат”.
Книги та окремі твори Б.Грищука перекладені російською, білоруською, грузинською, вірменською, узбецькою, казахською, словацькою мовами.