Лупійчук Володимир Васильович

Лупійчук Володимир Васильович
Лауреат Міжнародної премії імені В. Винниченка, Заслужений майстер народної творчості України

Своїм мистецтвом я сам утверджував і
вселяв віру іншим в наше світле майбутнє.
В.Лупійчук

Народився 22 грудня 1929 року в м.Волочиськ Хмельницької області в хліборобській родині.
Закінчив Львівське художньо-ремісниче училище і Чернігівський будівельний технікум.
Ще змалку Володимир Лупійчук захопився козацтвом, цікавився історією України. Його цікавив не тільки козацький героїзм, а й їхній побут, мислення, звичаї, повсякденне життя.
В.Лупійчук захопився живописом і ліпленням, досконало вивчав анатомію. У 1961 році його скульптура “Козак на коні” в гіпсі, тонованому під бронзу, експонувалася на виставці в м.Москва. Згодом скульптор і художник перевтілився у різьбяра, але темі своїй не зрадив. Під його чарівним різцем козаки наче оживають: грають на бандурах, танцюють, бенкетують, сумують, прощаються з коханими, верхи на конях мчать у бій.
Творчий доробок майстра також багатий на скульптурні портрети: Л. Українки, І.Франка, О. Маковея, С. Крушельницької... Серед його героїв історичні постаті : Гонта і Залізняк, Данило Галицький, Устим Кармалюк, Іван Богун, Данило Нечай, Маруся Богуславка; літературні персонажі: Захар Беркут, Лукаш і Мавка, козак Мамай.
Скульптурні роботи В.Лупійчука зберігаються в музеях міст: Києва, Канева, Тернополя, Черкас, Чигирина, Збаража, Бережан, Павлограда, Яготина. Виставки його творів експонувалися за межами України.
Володимир Васильович був одним з ініціаторів відродження Українського козацтва, обирався отаманом Козацького товариства. Він ревний поборник виховання дітей і молоді на козацьких ідеалах і традиціях.
Український фонд культури відзначив Володимира Лупійчука Міжнародною премією ім. В.Винниченка.
Інститут народознавства Національної академії наук України видав у м.Львів монографію Миколи Моздира “Володимир Лупійчук – співець українського козацтва”.
Волочиська земля народила цю талановиту людину і тут його могила. Похоронено В.В.Лупійчука 27 квітня 2006 року у м.Волочиськ.