Кравець Микола Васильович

Кравець Микола Васильович
Член Національної Спілки художників України

Народився 1928 року в с.Вочківці Волочиського району Хмельницької області в сім’ї коваля. Тут і зародилася у нього любов до малювання, та й так увійшла в друшу, пройняла серце, що з тих пір не розлучається з малярським пензликом та олівцем. Це покликання привело його у Московський народний університет ім.Н.К.Крупської, де навчався на факультеті образотворчого мистецтва.
Сьогодні в творчому доробку народного художника М.В.Кравця майже 400 картин .Це і графіка, пейзажі, натюрморти, і художні полотна релігійної тематики. Чимало є картин із серії військової тематики, особливо, визволення Надзбруччя від німецько-фашистських загарбників, очевидцем якого був і сам художник. А чого варті пейзажі Надзбручанського краю? У цих картинах Микола Кравець передає любов до рідної землі, красу і велич неньки України.
“Моє мистецтво, - каже Микола Васильович, - це і відпочинок, і задоволення, і врешті-решт літопис рідного краю для прийдешніх поколінь”.
Ім’я М.В.Кравця досить відоме в творчих колах художників України, Поділля. Його роботи неодноразово експонувалися у Хмельницькому, Тамбові, навіть у Болгарії. З трепетом у серці вдивляються у його полотна українські емігранти в Ізраїлі, Канаді.
М.В.Кравець нагороджений трьома медалями і нагрудним знаком лауреата Всесоюзної виставки ВЦРПС “За досягнення в самодіяльному мистецтві”, удостоєний почесного звання “Майстер традиційного народного мистецтва”, багатьох дипломів, Почесних грамот та подяк.
В книзі численних відгуків про творчість художника є оригінальний запис: “Є люди, про яких кажуть: “Він поцілований Богом. Ви - один із них”. (1993 рік). Із цим аж ніяк не можна не погодитися.
Попереду в М.В.Кравця нові виставки, творчі зустрічі і, звичайно ж, клопітка, але приємна праця. Віриться, що митець не раз порадує шанувальників своєї творчості цікавими роботами, які назавжди залишаться в спадок рідній українській землі, своєму народові.