Богуслаєв В’ячеслав Олександрович

Богуслаєв В’ячеслав Олександрович
Герой України, почесний громадянин м.Волочиськ

Волочиськ – це такий пам’ятний
відрізок мого життя, який зігріває душу і
викликає добрі спогади...
      В.Богусла

      Народився 28 жовтня 1938 році в м.Уральськ в сім’ї робітника.
      З шкільних років мав потяг до математики і фізики, захоплювався спортом.
      У 1965 році закінчив Запорізький машинобудівний інститут. Працював інженером, начальником відділу на Запорізькому машинобудівному заводі.
     У 1973 році В’ячеслава Богуслаєва призначено на посаду директора Волочиського машинобудівного заводу. З його приходом на заводі знайшли прописку нові машини, апарати, які визначили подальший шлях підприємства. Власне, вони і зробили завод відомим не тільки у нашій державі, але й за кордоном. У 1973 році налагоджено випуск пересувних автоматизованих електростанцій, пізніше виготовлено перший парковий атракціон “Веселі гірки”, налагоджено виробництво дитячих манежів.
     У 1983 році на заводі розпочали ремонтувати двигуни АИ-20. А через короткий час було створено бюро автоматизації підготовки виробництва на базі ЕОМ, бюро програмування, бюро електронної служби для обслуговування верстатів з ЧПУ. Колектив освоїв випуск й інших технічних новинок. Продукція Волочиського машинобудівного заводу відома в усьому світі. Її купують в Аргентині і Бразилії, Китаї і Малайзії, Пакистані, Афганістані.
     Завод продовжував розвиватися. Розвивалася його соціальна структура: будувалося житло для заводчан, бази відпочинку, спортзал, дитячий садочок, школи, підсобне господарство, проводилась розвідка мінеральних вод.
     В.О.Богуслаєва неодноразово обирали депутатом районної ради. Він завжди допомагав школам, дитячим садочкам, лікарні.
     На посаді директора ВМЗ В.О.Богуслаєв пропрацював 15 років. Волочиський машинобудівний завод став одним з найбільших підприємств Хмельницької області. За роки праці у Волочиську В’ячеслав Олександрович пройшов сувору, але практичну школу становлення керівника.
     У 1988 році В.О.Богуслаєва призначають на посаду генерального директора Запорізького ВО “Моторобудівельник”, а з 1994 року – головою правління підприємства “Мотор Січ”.
   З 1996 року він за сумісництвом – професор кафедри технології авіаційних двигунів і машинобудування Запорізького університету. В’ячеслав Олександрович керував і приймав участь у розроблені конструктивних заходів і нових технологій, у виробництві пересувних пристроїв ПАЕС – 2500 на базі авіаційних двигунів і двигуна ТВЗ-117 ВМА-СБ1 для літака АН-140.
    В.О.Богуслаєв є Почесним громадянином м. Волочиська, а у 2001 році на його честь було перейменовано вулицю. Він постійно підтримує і надає благодійну допомогу Українському фонду культури, є лауреатом Міжнародної премії ім.В.Винниченка (1999 року).
     Указом Президента України у 2000 році В.О.Богуслаєву присвоєно звання “Герой України” за визначні заслуги перед українською державою та вагомий внесок у розвиток вітчизняного машинобудування.
     У березні 2005 року В.О.Богуслаєва було обрано депутатом Верховної Ради України п’ятого скликання.