Андрієвський Андрій Йосипович

Андрієвський Андрій Йосипович
Кавалер п’яти орденів Леніна, ордена Трудового Червоного Прапора,
Герой Соціалістичної Праці

Народився 1912 року в с.Пилипи Городоцького району Хмельницької області.
По закінченні школи вступив до педагогічного інституту. До війни вчителював. Однак життя внесло свої корективи. Розпочалася Велика Вітчизняна війна, і Антону Йосиповичу, як і багатьом людям мирних професій, довелося стати воїном.
Після війни працював вчителем, згодом інструктором Сатанівського райкому партії Хмельницької області.
На початку 1946 року А.С.Андріївський очолив артіль у с.Лонки Волочиського району. Господарство було відстале. Багато довелося зробити молодому спеціалісту, щоб покращити роботу в господарстві. Починаючи з наведення порядку скрізь і у всьому, з встановлення дисципліни, з виховання в людей почуття дбайливого ставлення до громадської власності. Люди повірили в свої сили і господарство впевнено пішло вгору. За часів керівництва Антона Йосиповича змінилося на краще життя людей праці, стало набагато привабливішим обличчя села. Побудовано комплекс побутово-господарських споруд загального користування: пекарню, млин, електростанцію, приміщення контори колгоспу, сільської ради (в якому знаходилась бібліотека), універсальний та продуктовий магазин, баню, поліклініку, лікарню, аптеку, дитячий садочок, школу, два клуби, прокладено лінії електропередач, споруджено будинки для спеціалістів, озеленено вулиці села.
Значними були і успіхи у виробництві сільськогосподарської продукції. Буряководи і хлібороби господарства рік у рік збирали високі врожаї сільськогосподарських культур, тваринники добивалися найвищих по району надоїв молока. Неодноразово завойовували першість у районних змаганнях. В 1956 році господарство було представлене широким показом на Всесоюзній сільськогосподарській виставці.
На початку 1966 року бригадира рільничої бригади М.С.Охоту нагороджено орденом Леніна, ланкову М.Г.Барановську і тракториста К.Ю.Фарину – медалями “За трудову доблесть”, А.С.Андріївського – орденом Трудового Червоного Прапора.
26 лютого 1958 року А.Й.Андріївський удостоєний звання Героя Соціалістичної Праці за заслуги в розвитку сільського господарства, досягнення високих показників по виробництву зерна, цукрових буряків, м’яса, молока та інших продуктів сільгоспвиробництва.
В жовтні 1961 року Антона Йосиповича було обрано делегатом ХХІІ з’їзду КПРС, участь у ХХІІ з’їзді партії – подія, яка навічно закарбувалася у його пам’яті , а з часом і господарство, яким керував стало носити назву “Імені ХХІІ з’їзду КПРС”.
У 1964 році ланка Анастасії Білокриницької зібрала по 531 центнеру буряків з 1 га. Праця трудівниці була високо оцінена: її нагороджено орденом Леніна і двома орденами Трудового Червоного Прапора. В цьому була чимала заслуга і Антона Йосиповича як вмілого керівника
А.Й.Андріївський належав до плеяди досвідчених господарів, які невтомно і послідовно наслідували багатий досвід таких зачинателів колгоспного руху, як Федір Дубковецький, Давид Бойко, Макар Посмітний.
Високо оцінюючи працю А.Й.Андріївського в сільському господарстві держава нагородила його Золотою Зіркою Героя Соціалістичної Праці, п’ятьма орденами Леніна і орденом Трудового Червоного Прапора.
Помер у 1972 році.