Мальон Арсентій Антонович

Мальон Арсентій Антонович
Герой Радянського Союзу

Народився 20 квітня 1921 року в с.Гречана Волочиського району Хмельницької області, в сім’ї селянина. Закінчив сім класів сільської школи.
На службу в Червону Армію пішов у 1940 році.
У 1942 році закінчив Ворошиловоградську військову школу пілотів.
На фронтах Великої Вітчизняної війни з серпня 1942 року. Командир ескадрилії 74-го гвардійського авіаційного полку /1-а гвардійська штурмова авіаційна дивізія, 1-ої повітряної армії, 3-го Білоруського фронту/. Капітан А.А. Мальон відзначився при визволені міст: Орші, Борисова, Мінська.
В кінці червня 1944 року група штурмовиків на чолі з Арсентієм Мальоном в районі залізничної станції Омпівка Дубровецького району Вітебської області знищила артилерійську батарею і близько одного взводу піхотинців ворога.В наступні дні на дорозі Дубравно-Орша-Вітебськ радянські льотчики знищили 6 автомашин, склад з боєприпасами, а на ділянці Толочин – Бобр спалили залізничний ешелон. До липня місяця 1944 року гвардії капітан А.Мальон здійснив 102 бойових вильоти, знищив 53 танки, 117 автомашин, 32 гармати, 2 склади з боєприпасами, 3 літаки ворога.
За мужність і героїзм в боях з німецько-фашистськими загарбниками відважному льотчику А.А.Мальону 23 лютого 1945 року було присвоєно звання Героя Радянського Союзу. За свої бойові подвиги він був нагороджений: орденом Леніна, трьома орденами Червоного Прапора, орденом Олександра Невського, Вітчизняної війни – І та ІІ ступеня, орденом Червоної Зірки, медалями.
Після війни майор А.А.Мальон продовжував службу в військово-повітряних силах. Проживав він у м.Ровеньки Луганської області. Помер 3 лютого 1950 року.
Білоруський народ свято вшанував пам’ять славного сина волочиської землі. Ім’я Героя Радянського Союзу – Мальона Арсентія Антоновича занесено до Білоруської Радянської енциклопедії, як одного з активних учасників визволення Білорусії від фашистського поневолення.