Зюлковський Цезар Юліанович

Зюлковський Цезар Юліанович
Заслужений працівник культури України

Народився 21 лютого 1938 року в с.Гута-Яцьковецька Дунаєвецького району Хмельницької області.
Музичну освіту здобув у Кам’янець-Подільському училищі культури, Хмельницькому музичному училищі та Львівській державній консерваторії ім. М.Лисенка на факультеті народних інструментів.
Трудову діяльність розпочав у 1957 році на посаді художнього керівника Чемеровецького районного будинку культури і в цьому ж році перейшов працювати викладачем по класу баяна в Кам’янець-Подільське училище культури. Пізніше Ц.Зюлковський працював заступником директора, директором Волочиської ДШМ, викладачем по класу баяна і диригентом народного оркестру в Хмельницькому музичному училищі, з березня 1986 року – завідуючим відділом культури Волочиського райвиконкому, з 2000 року – директор Волочиської дитячої школи мистецтв.
Завдяки своєму таланту, творчим та організаторським здібностям Ц.Зюлковський виховав багато здібних учнів, які працюють в різних музичних закладах, серед яких: Юрій Федоров – лауреат Міжнародного конкурсу ЮНЕСКО, соліст Київської філармонії, викладач Київської консерваторії; Ольга Басистюк – лауреат Міжнародного конкурсу в Ріо-де-Жанейро, солістка Київського органного залу, Народна артистка України.
З 1977 року і по сьогоднішній день художній керівник та диригент організованої ним академічної хорової капели “Мелос” при РБК “Гармонія”, яка здобула широке визнання не тільки на Україні, а й за кордоном.
За активну концертну діяльність та пропаганду хорового співу, колективу в серпні 1980 року було присвоєно почесне звання “Народна самодіяльна хорова капела”. Хор є багаторазовим лауреатом Всеукраїнських конкурсів, зокрема імені П.Демуцького (1995р.), імені М.Леонтовича (1988, 1992 рр.), володарем 17-ти дипломів за 26 років творчої діяльності.
Високу оцінку свого виконавства хор “Мелос” здобув на міжнародному святі “Слов’янське коло” (м.Кам’янець-Подільський, 1992 р.).
Без волочиських капелян не обійшлось відкриття “Співочих полів” у містах Хмельницькому (1988 р.) та Тернополі (1996р.). Вони переможці VІІІ Міжнародного фестивалю хорових колективів, що проходив у польському містечку Пінчув (2007р.).
У квітні 1995 року Ц.Зюлковському було присвоєно звання заслуженого працівника культури України.
Цезар Юліанович Зюлковський – відомий на Поділлі педагог, музикант, диригент, автор багатьох обробок та власних музичних творів, заслужений працівник культури України, пропагандист музичного мистецтва, живе у м.Волочиськ.