Мозговий Микола Петрович

Мозговий Микола Петрович
Заслужений артист Української РСР,
Народний артист України

Народився 1 вересня 1947 року в с.Сарнів Волочиського району Хмельницької області.
У 1962-1966 роках навчався в Чернівецькому музичному училищі. Згодом вступив на навчання у Харківський юридичний інститут, одночасно навчався в Республіканській студії естрадно-циркового мистецтва при Укрконцерті м.Київ. Закінчив Київську державну консерваторію ім. П.І.Чайковського за спеціальністю “Сольний спів”.
З 1973 по 1995 роки – артист естради, соліст-вокаліст. З 1998 року – на викладацькій роботі. Зараз завідуючий кафедрою, доцент Національного педагогічного університету ім. М.Драгоманова. До серпня 2001 року – директор, художній керівник Українського державного театру пісні.
Микола Мозковий - лауреат Республіканських, Всесоюзних та Міжнародних конкурсів артистів естради. Як композитор неодноразово був лауреатом конкурсу центрального телебачення СРСР “Пісня року”. Його пісні відомі не тільки в Україні, а й далеко за її межами. А пісня “Край, мій рідний край” стала візитною карткою України.
У 1985 році за видатні досягнення і значний внесок у розвиток національної культури Миколі Мозговому присвоєно звання “Заслужений артист Української РСР”, а в 1993 році – звання “Народний артист України”.
Микола Мозковий є президентом Українського мистецького фонду імені В.Івасюка, головою жюрі міжнародних конкурсів сучасної естрадної пісні “Море друзів” у м.Ялті та конкурсі імені В.Івасюка в м.Чернівцях.