Кропивницький Володимир Іванович

Кропивницький Володимир Іванович
Член Всеукраїнської музичної спілки

Народився 8 квітня 1942 року в с.Крачки Хмельницького району Хмельницької області.
Володимир ріс та виховувався у великій селянській сім’ї колгоспників, де було п’ять братів та сестра. Про музику й пісню міг тільки мріяти, бо не було де і в кого вчитися. Самотужки, під материні наспіви, навчився грати на гармошці, а після отримання атестата зрілості закінчив десятимісячні курси хормейстерів – баяністів при Хмельницькому музичному училищі – це були перші кроки в світ музики.
Відслужив строкову службу в Армії, а після демобілізації – вчитель музики Захаровецької ЗОШ (1964-1968 рр.).
З 1968 року і досі працює на музично-педагогічній роботі в смт.Наркевичі Волочиського району.
Музичну освіту здобув в Кам’янець-Подільському училищі культури та на музично-педагогічному факультеті Рівненського педагогічного інституту.
Крім основної роботи, він багато часу та уваги приділяє музично-пісенній творчості і методичній роботі. В його авторстві понад 60 пісень на тексти: Т.Мезенцевої, В.Сосюри, М.Пляцковського, Р.Казакової; подільських авторів: М.Федунця, В.Семеновського, Ю.Гулай, В.Стаднічук, В.Сойка та власні. Більшість з них увійшли в збірку “Не цурайся пісні”, яув вийшла в 1993 році, тоді і вийшов навчальний посібник для вчителів та учнів загальноосвітніх і дитячих музичних шкіл – “Про музику і композиторів”.
Його пісні в репертуарі різних виконавців та колективів.
В.І.Кропивницький – педагог, композитор, музикознавець, пропагандист музичного мистецтва, член Всеукраїнської музичної спілки, живе в смт.Наркевичі на Хмельниччині