Гронський Володимир Петрович

Гронський Володимир Петрович
Лауреат Національної премії України імені Т.Г.Шевченка, член Спілок кінематографістів та композиторів України

Народився 1954 року в м.Волочиськ Хмельницької області. Дуже часто діти, обираючи майбутню професію, йдуть дорогами батьків. Часто, але не завжди. Бо якби завше було так, то Володимир Гронський неодмінно став би офіцером. Адже ріс у сім’ї військовослужбовця. Батько – кадровий офіцер, учасник Великої Вітчизняної війни, кавалер бойових нагород. А Володимир Петрович став на таку стежину, якою в їхньому роду ще ніхто не йшов, і проклав свій шлях у житті. А почалося все з того, що у 1963 році восьмирічний Володя прийшов у Волочиську дитячу музичну школу і записався до викладача фортепіано Л.І.Бичак. Сім років під опікою мудрої наставниці опановував ази музичного мистецтва.
Закінчивши 1970 року Волочиську музичну школу, вступив до Хмельницького музичного училища на відділ теорії музики, де збагачує свої знання і шліфує фахову майстерність під керівництвом викладачів М.О.Кульбовської та Е.К.Левіатової. Ще в студентські роки Володимир проявив неабиякий хист до імпровізації, компонував естрадні пісні. Після дворічної викладацької роботи у Волочиській дитячій школі мистецтв Володимир Гронський став студентом композиторського факультету Київської державної консерваторії. Тут його наставниками були видатні митці, народні артисти, композитори: Георгій Майборода, Геннадій Ляшенко.
По закінченні вузу В.Гронський два роки працював у Київському відділені Всеукраїнської музичної спілки. У цей час почав виконувати замовлення кіностудії з музичного озвучення фільмів. Згодом повністю віддався творчій роботі і став провідним композитором кіностудії ім.О.Довженка, де і працює з 1987 року.
З середини 80-х років минулого століття пише переважно музику до художніх і телевізійних фільмів, а також балетних і театральних вистав. Володимир Петрович створив музику більш ніж до тридцяти художніх фільмів і телевізійних серіалів, серед яких вісім відзначені призами міжнародних кінофестивалів, а три картини – Національними преміями України та Італії.
Брав участь у спільних постановках з кіномитцями Франції, Італії, США, Югославії, Росії. Написав три балетні сюїти на замовлення хореографічних ансамблів з Канади. Там же вони знайшли сценічне втілення у 1992, 1995 та 1998 роках. Записи його музики виходили на компакт – дисках, аудіо та відеокасетах у Франції, Італії, США, Канаді, Росії і, звичайно, на рідній Україні.
Володимир Гронський – лауреат премії за кращу музику Першого Всеукраїнського кінофестивалю у 1991 році в м.Київ, двічі ставав лауреатом Всесоюзних пісенних конкурсів.
Та найвищою відзнакою творчості митця стало присудження йому у 1996 році Національної премії України імені Т.Г.Шевченка. Він – член Спілок кінематографістів та композиторів України, головний музичний редактор Національної кіностудії художніх фільмів імені О.Довженка.
З найбільш відомих робіт композитора – музика до фільмів “Циганка Аза”, “Гріх”, “Фучжоу”, “Хочу зробити зізнання”, “Відьма”, “Злочин з багатьма невідомими”, “Пастка”, “Останній бункер”, “Записки кирпатого Мефістофеля”, “Геллі і Нок”, “Острів любові”, “Атестат”, “Нескорений”, “Перепочинок”, “Приятель небіжчика”, “Під дахами великого міста” та “Право на захист”.
Нині Володимир Петрович Гронський проживає в м.Київ. Але завжди пам’ятає м.Волочиськ, де пройшло його дитинство. Він постійно підтримує зв’язки з подільським містом на Збручі, бо тут він мужнів, набирався сил для високого злету, тут назавжди залишилася часточка його серця.