Басистюк Ольга Іванівна

Басистюк Ольга Іванівна
Народна артистка України, лауреат Міжнародних конкурсів вокалістів, лауреат Національної премії
імені Т.Шевченка, кавалер ордена ім.Ярослава Мудрого

“Слухаючи спів Ольги Басистюк, думаєш:
це неземний голос. Душа лине за ним, за всіма переливами його найтонших нюансів...”
А.Підлужна

Народилася 19 серпня 1950 року в с.Поляни Волочиського району Хмельницької області.
Ольга Басистюк – вихованка Львівської державної консерваторії ім.М.Лисенка /1968-1974 роки: клас педагога Л.Жилкіної/. Блискуче закінчивши її у 1975 р. , стала всесвітньо відомою після перемоги на 7-му Міжнародному конкурсі вокалістів у м.Ріо-де-Жанейро, на якому була удостоєна першої премії. Крім того, вона стала володаркою “Гран Прі” – золотої медалі ім.Е.Віла Лобоса за виконання його “Бразильської Бахіани нр 5”.
У цьому ж 1975 році на Міжнародному конкурсі вокалістів, що проходив у місті Плевен /Болгарія/ О.Басистюк удостоєно золотої медалі ім.К.Попової та 1-ої премії.
З 1975 по червень 1981 року – солістка Львівської філармонії. З середини 1981року – солістка будинку камерної та органної музики , що у м.Київ.
У 1978 році удостоєна золотої медалі на Міжнародному конкурсі грамзапису в Братиславі, який організувала ЮНЕСКО.
У 1985 році О.Басистюк була удостоєна звання Народної артистки УРСР.
У 1987 році удостоєна Державної премії УРСР ім. Т.Шевченка, у цьому ж році співачка нагороджена медаллю ЮНЕСКО за видатні творчі заслуги.
У 1992 році отримала нагороду міжнародної фундації М.Дем’янова.
В репертуарі О.Басистюк – більш як триста творів композиторів світового рівня. Всі вони зібрані у 15-ти сольних програмах співачки.
Вона виступає з симфонічним та камерним оркестрами, піаністами й органістами. Є одною з провідних представниць камерно-академічного вокалу України. Володіє прозорим, світлого тембру ліричним сопрано. Має широкий діапазон виконання: від класиків – романтиків імпресіоністів, веристів до інтерпретацій національного фольклору.
За роки служіння мистецтву Ольга Басистюк виросла у зрілого майстра, яскраву художню індивідуальність.