Запалили свічки у День пам’яті жертв голодоморів і політичних репресій у Волочиську

Схиліться! Свічку запаліть.

Хто у молитві, хто у серці чуйте,         

Як кам’яніє краю біль століть.

Навіки до тридцятих ми прикуті…

 

   Останньої суботи листопада   вшановуємо пам’ять жертв голодоморів і політичних репресій, яких зазнав наш народ під час перебування України у складі комуністичного СРСР.

   Сьогодні голодомор - не історична давнина, а глибока духовна рана, яка нестерпним болем пронизує пам’ять і його очевидців.  Нині на всіх громадянах незалежної України лежить величезна відповідальність перед полеглими нашими співвітчизниками - зберегти пам’ять про жертви голодомору. Ми повинні винести належні уроки з трагічних подій історії, щоб не допустити їх у майбутньому.

  Поминальний захід провели цього дня у Волочиську. В заході взяли участь керівники району, представники  організацій,  установ, підприємств та громада міста.

  На площі Центральній було сформовано  колону Скорботної ходи, яка вирушила до меморіалу «Ангел Скорботи».

  Традиційно о 16.00 пам'ять загиблих під час геноциду українського народу вшанували хвилиною мовчання, опісля - покладанням вінків та квітів, композицій із житніх колосків до меморіалу.

  Отець Миколай, протоієрей Української Автокефальної Православної Церкви Покрови Пресвятої Богородиці, відслужив  поминальну  молитву за усіх невинно знищених жертв голодоморів та репресій, згадав «Небесну сотню» та загиблих бійців у АТО.

  Вшановуючи загиблих, всі присутні запалили свічки та лампадки, які поставили до меморіалу «Ангел Скорботи».