Всеукраїнський диктант національної єдності.

   7 листопада о 13.10, напередодні Дня писемності та мови та в рамках святкування 90-річчя Українського радіо, вчотирнадцяте відбудеться Всеукраїнський диктант національної єдності.

   Цю унікальну акцію Національна радіокомпанія України започаткувала у 2000 році. Відтоді щороку українці — від великого до малого — можуть взяти участь у написанні радіодиктанту та з’ясувати, наскільки добре знають рідну мову, а ще — продемонструвати солідарність з усіма, хто любить і шанує рідне слово, хто хоче, щоб українці спілкувалися українською мовою і зберегли її для нащадків

   Диктуватиме традиційно автор шкільних підручників з української мови та літератури Олександр Авраменко на Першій та Третій програмах Українського радіо відбудеться диктант національної єдності, який об’єднає українців навколо нашої найдорожчої духовної святині – рідної мови.Традиційно диктант складатиметься зі 100-120 слів. Написання радіодиктанту супроводжуватиметься двогодинним прямоефірним марафоном, а в прес-центрі НРКУ диктант писатимуть спеціально запрошені громадські діячі, митці та політики.

   Уперше за чотирнадцять років диктант писатимуть не за призи чи премії, а лише в ім’я ідеї. З огляду на непростий для нашої держави час, усі кошти, потрібні для проведення акції – від грошових премій переможцям до кошторису, необхідного для пересилки поштою призів – було вирішено переадресувати бійцям АТО.

   Тож Українське радіо закликає усіх небайдужих долучитися до радіодиктанту – акції, яка єднала, єднає і єднатиме націю за будь-яких умов, обставин та часів!

 

За матеріалами сайту НРК "Українське радіо"