Волочиський район прийме участь в проекті ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду»


    Волочиський район відібрано для участі в третій фазі проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду»

   У четвер, 30 жовтня 2014 року, відбулося підписання протоколу наради з відбору районів для участі у реалізації третьої фази проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», яким затверджено список районів, що співпрацюватимуть із Проектом ЄС та Програми розвитку ООН "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду – ІІІ".

Протокол було підписано першим заступником голови обласної державної адміністрації Олександром Симчишиним та старшим програмним менеджером ПРООН Оксаною Ремігою, Міжнародним менеджером Проекту доктором Джейсінгхом Сахом спільно із заступником голови обласної ради Ігорем Хитруком. 

   Під час третьої фази Проект надаватиме підтримку щодо поширення досвіду із спільного планування і впровадження проектів з енергоефективності, охорони здоров’я, охорони навколишнього середовища, водопостачання спільно з розвитком малого аграрного бізнесу сільських громадах.

   Третя фаза Проекту МРГ впроваджуватиметься протягом 2014 – 2018 років із загальним бюджетом 23,8 млн.євро, наданих Європейським Союзом та Програмою Розвитку Організації Об’єднаних Націй. Учасниками Проекту стали 8 районів з кожної області України, а в межах районів у листопаді цього року буде відібрано по 4 сільських або селищних ради. На кожен проект, який визначать собі сільські громади, з бюджету ЄС/ПРООН буде виділено по 10 тис.доларів США. Другу половини коштів на реалізацію розробленого проекту повинен профінансувати місцевий бюджет, в тому числі 5% від загальної кошторисної вартості – кошти жителів села.

   У третій фазі Проекту, крім нашого району, участь візьмуть ще сім районів основного списку: Ізяславський, Білогірський, Старосинявський, Новоушицький, Віньковецький, Шепетівський та Чемеровецький; та три райони резерву: Городоцький, Красилівський та Летичівський.

   Варто відмітити, що наш район вже має позитивний досвід участі в даному Проекті. Так, під час впровадження другої фази Проекту в 2011 році понад чотири тисячі жителів району покращили умови свого життя за рахунок реалізації мікропроектів з енергозберігаючих технологій вуличного освітлення в с. Порохня, реконструкції та утеплення дитячого садка в с. Курилівка, заміна вікон на теплозберігаючі в школі с. Маначин, освітлення вулиць на основі фотоелектричних панелей в с. Писарівка.

 

За матеріалами сайту райдержадміністрації