Відбулося засідання Правління Асоціації районних та обласних рад

12 грудня 2014 року у м. Києві відбулося засідання Правління Асоціації районних та обласних рад всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування, на якому було розглянуто ряд питань щодо першочергових  завдань  діяльності  органів місцевого самоврядування діяльності Асоціації.

Заслухавши та обговоривши інформацію щодо можливого призначення проведення загальних позачергових місцевих виборів, Правління вирішило звернутися до Голови Верховної Ради та Президента України з проханням посприяти негайному прийняттю змін до Конституції України та  пакету законів України   з реформування  місцевого самоврядування та децентралізації повноважень, які дадуть змогу провести вибори на оновленій правовій основі.

Звернення Української асоціації районних та обласних рад

до Голови Верховної Ради та Президента України

Останнім часом з різних політичних кіл лунають заклики про проведення загальних позачергових місцевих виборів.

У той же час, Концепцією реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні, схваленої Кабінетом Міністрів України від 01.04.2014 № 333-р, передбачено проведення місцевих виборів з урахуванням реформованої системи органів місцевого самоврядування.

При цьому, відповідно до Плану заходів щодо реалізації зазначеної Концепції, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 18.06.2014 № 591-р, має бути здійснений комплекс заходів з децентралізації влади в державі.

У першу чергу повинні бути внесені зміни до Конституції України та прийнятий пакет законів, що стануть законодавчою базою реформ. Лише після впровадження зазначених законів та на основі нового адміністративно-територіального устрою мають відбутися чергові місцеві вибори.

Крім цього, необхідним залишається внесення змін до виборчого законодавства, зокрема щодо застосування мажоритарної та пропорційної виборчої системи з відкритими списками, фінансового забезпечення виборчого процесу на місцевому рівні.

Просимо Вас прискорити прийняття змін до Конституції України щодо децентралізації повноважень, пакету Законів України з реформування місцевого самоврядування та відповідного виборчого законодавства, які дадуть змогу провести вибори на оновленій правовій основі.

 

 

Заслухавши та обговоривши інформацію щодо внесення змін до Конституції України щодо забезпечення децентралізації повноважень та реформи місцевого самоврядування, Правління асоціації  вирішило звернутися до Голови Верховної Ради України, Президента України, Прем’єр-міністра України з ініціативою про проведення спільної зустрічі з головами обласних рад для обговорення питань реформування місцевого самоврядування та децентралізації повноважень.

 Звернення Української асоціації районних та обласних рад

до  Голови Верховної Ради України, Президента України, Прем’єр-міністра України

  Коаліційною угодою депутатських фракцій VIII скликання та Програмою діяльності Уряду передбачено запровадження нової політики державного управління та місцевого самоврядування, зокрема щодо децентралізації та регіонального розвитку, максимальної передачі функцій на місцевий рівень.

   Концепцією реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні, схваленої Урядом 1 квітня 2014 року, та Планом заходів щодо реалізації зазначеної Концепції, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 18.06.2014 № 591-р, передбачається внесення змін до Конституції України з метою забезпечення комплексної та системної реформи місцевого самоврядування.

   Проект Закону про внесення змін до Конституції України (щодо повноважень органів державної влади та місцевого самоврядування) (реєстр. № 4178а від 26.06.2014) не був прийнятий Верховною Радою України  VII скликання та є відкликаним, у зв’язку з початком роботи Верховної Ради України VIII скликання.

 Прийняття змін до Конституції України обумовлюється необхідністю термінового врегулювання питань адміністративно-територіального устрою, створення виконавчих органів районних і обласних рад, а також зміни функцій місцевих державних адміністрацій. Неприйняття цих змін до Конституції України унеможливлює проведення комплексної реформи місцевого самоврядування щодо створення спроможних територіальних громад сільських, селищних і міських рад, запровадження дієвого самоврядування на рівні району і області.

  Враховуючи викладене і керуючись статтею 18 Закону України «Про асоціації органів місцевого самоврядування» та з метою узгодження позицій місцевого самоврядування і центральних органів державної влади, Всеукраїнська асоціація органів місцевого самоврядування «Українська асоціація районних  та обласних рад»  ініціює проведення негайних консультацій з Вами, Президентом України та Прем’єр-Міністром України з питань реформування місцевого самоврядування та децентралізації повноважень.

  Пропонуємо також утворити відповідну робочу групу при Верховній Раді України із залученням до її роботи представників Всеукраїнських асоціацій органів місцевого самоврядування.