Відбулися збори громад сільських рад по обговоренню щодо їх участі в проекті МРГ

    Приємною новиною для нашого району було те, що на конкурсі по відбору місцевих рад Хмельницької області, які будуть брати участь у Проекті МРГ-3  Волочиський район ввійшов  в основний список. А за  результатами  відбору визначено 4 сільських ради Волочиського району які матимуть можливість взяти участь в проекті, а саме: 

1. Дзеленецька сільська рада; 
2. Завалійська сільська рада; 
3. Копачівська сільська рада; 
4.Яхновецька сільська рада. 
    В цих сільських радах  проведено сесії, де  за результатами голосування депутатами сільських рад одноголосно прийнято рішення про підписання угод з Проектом МРГ-3. 

    Слідуючий етап -  проведення зустрічей населення громад з представниками Проекту з метою створення громадських організацій та обговорення планів громад. 

   23 січня мешканці села Дзеленці зібралися для обговорення питання щодо участі громади в  Проекті ЄС/ПРООН "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду". В зборах прийняли участь  координатор обласного ресурсного центру громад Клепач І.В., керуюча справами районної ради, координатор районного ресурсного центру О.Трачук, начальник відділу економічного розвитку і торгівлі райдержадміністрації, координатор районного ресурсного центру громад В.Кокошко, головний спеціаліст організаційного відділу  районної ради Гурц О.І.

   Перед початком зборів усіх присутніх  привітали з новорічно-різдвяними святами колядники місцевого клубу. Вони 20 січня в Волочиську на районному фестивалі колядок та щедрівок вибороли І місце, за що і отримали почесну грамоту.

   На зустріч в сільському будинку культури зібралися понад 70 мешканців села. Із зацікавленістю вони переглянули підготовлені фільми про досвід вирішення існуючих  проблем сіл на Україні та про досвід  с.Писарівка нашого району з використання альтернативних джерел енергії.

   Після тривалої дискусії, учасники зборів прийняли рішення про готовність громади розпочати участь у Проекті, вирішили створити громадську організацію «Дзеленецька» та обрали правління із  7 односельчан. Головою правління громадської організації обрали Мазура І.М.  На наступній зустрічі, яка пройде після процедури реєстрації даної громадської організації,  громада буде визначати напрямок  роботи. 

   Того ж дня в селі Завалійки в місцевому клубі жителі села теж зібралися для обговорення питання участі громади в Проекті "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду-ІІІ".

  Майже дві години тривала зустріч у сільському клубі. Спочатку переглянули фільми, а потім координатор обласного ресурсного центру громад Клепач І.В. коротко розповів про Проект та відповів на питання, які виникли у громади.

  Після тривалої розмови, учасники зборів прийняли одноголосне рішення взяти участь у проекті, створили  громадську організацію «Веселка» та обрали правління із 7 чоловік. Громадську організацію очолить Костур О.Г.

  Тепер необхідно зареєструвати організацію та донести до кожного  жителя села інформацію щодо можливостей, які пропонує проект МРГ -ІІІ спільно з  органами влади та місцевого самоврядування.