У Волочиську закладено камінь під будівництво храму «Новопреставлених мучеників українських»

   27 листопада у м. Волочиськ відбулось урочисте встановлення хреста та закладення каменю під будівництво храму, який матиме назву «Новопреставлених мучеників українських», що будуватиметься на честь загиблих Героїв Майдану та Революції Гідності.

   Ініціатором будівництва храму виступив настоятель церкви Покрови Пресвятої Богородиці, митрофорний протоієрей Микола Фатич, учасник Революції Гідності та подій на Майдані. Отець Миколай неодноразово наголошував на тому, що в Україні повинна панувати єдність: єдність Сходу і Заходу, єдність релігії, єдність усього українського народу.

   Розпочався захід із Хресної Ходи від церкви Покрови Пресвятої Богородиці до місця майбутнього будівництва храму. У Хресній ході взяли участь священики – представники  релігійних конфесій району.

   В урочистостях, з нагоди закладення каменю під будівництво храму, окрім учасників Хресної Ходи, участь також взяли Митрополит Хмельницький і Кам'янець-Подільський Владика Антоній, перший заступник голови районної державної адміністрації Володимир Коваль, заступник голови районної ради Сергій Пазюк, головний лікар волочиської ЦРЛ, депутат обласної ради Віктор Чубар, депутати районної ради та працівники виконавчого апарату, заступник Волочиського міського голови Олександр Васильченко, учасники подій на Майдані та Революції Гідності у м. Києві, учасники Хмельницького Майдану, громадськість міста та району.

   До присутніх звернувся отець Миколай – настоятель церкви Покрова Пресвятої Богородиці, зазначивши: «Ми збудуємо цей храм Божий на честь наших українських патріотів, які не пошкодували свого життя, виборюючи незалежність та європейський вибір нашої держави і її народу. Храм носитиме назву «Новопреставлених мучеників українських» і завжди нагадуватиме нам про те, як сильно потрібно любити свою державу, свій народ, щоб ціною власного життя їх захищати. Маю надію, що будівництво цього храму, світла пам'ять про наших загиблих братів і сестер принесе нам порозуміння не тільки між жителями району, а й між релігійними конфесіями району і всіма віруючими».

   Далі усі присутні священнослужителі, разом із Владикою Антонієм, провели богослужіння, після якого було закладено камінь під будівництво храму та освячено місце його будівництва.

   На завершення заходу Митрополит Хмельницький і Кам'янець-Подільський Владика Антоній, зазначив: «Сумно усвідомлювати те, що народ, який ми довго називали братнім іде війною на нас. Звичайно, не всі жителі Росії хочуть війни, але до їхньої думки ніхто не дослухається. Наш український народ ніколи не хотів війни, але чомусь так склалося, що нас постійно хотіли завоювати. Дорогі брати і сестри, я закликаю вас до миру, до любові до ближнього свого і, звичайно, любові до своєї Батьківщини. Любімо її і захищаймо!».

   Із закликами боронити свою державу від ворога звернувся до присутніх учасник подій на Майдані, житель м. Хмельницький Анатолій Панчук, який розповів, як важко йому і його друзям було стояти на Майдані, але вони не здавались і виборювали український вибір до кінця.

   Завершилися заходи виконанням церковного Гімну «Боже великий, єдиний».  

 

За матеріалами з сайту райдержаміністрації