Свято Покрови - День українського козацтва.

   У вівторок, 14 жовтня 2014 року, в світлий день Покрови Пречистої Богородиці, яку українці завжди вважали заступницею і покровителькою, відзначається національне свято – День українського козацтва.

   У Волочиську в Церкві Покрови Пресвятої Богородиці була святкова літургія, в якій взяли участь перший заступник голови райдержадміністрації Володимир Коваль, заступник голови районної ради Сергій Пазюк, міський голова Костянтин Черниченко.

   Преосвященний Мстислав, єпископ Тернопільський і Червоногородський, вікарій Тернопільської єпархії, керуючий Хмельницькою єпархією, очолив святкову відправу літургії в співслужінні духовенства Волочиського деканату. Преосвященним Мстиславом на Божественній літургії було проголошено змістовну проповідь на тему свята та заклик до молитви за Україну і посильну матеріальну допомогу українським воїнам.     

   Після проповіді, отаман Волочиського районного козацького товариства Всеукраїнської громадської організації «Українське Реєстрове Козацтво», полковник Юрій Матянін прийняв присягу на вірність українському народові і УРК від реєстрових козаків.

   Настільки урочистою була атмосфера, пануюча у храмі, що, здавалося, сама Божа Матір незримо присутня у серці кожного.

   Далі святкування продовжилось в районному будинку культури «Гармонія», де о 18 годині відбувся благодійний концерт Народного ансамблю козацької пісні «Збручани» за участю хореографічних колективів міста.