Семінар-нарада з головами органів місцевого самоврядування щодо змін податкового законодавства.

     Як ми знаємо, що з 1 січня 2015 року набрав чинності Закон України від 28.12.2014 № 71-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи», яким, зокрема, передбачено скорочення кількості податків та зборів.

    На сьогодні етап складання бюджетів місцевих рад ще не завершений, тому що, ще дуже багато питань, які стосуються нових податкових надходжень і  потрібно прийняти міри для затвердження ставок податків. Головним завданням місцевих рад є правильне визначення податкових ставок  та баз оподаткування, адже від цього залежить  фінансування їх місцевих рад.

   28 січня 2015 року в сесійному залі районної ради було проведено семінар-нараду з головами органів місцевого самоврядування на тему: «Окремі зміни податкового законодавства, внесені Законом України від 28.12.2014 року»

   Про актуальні зміни бюджетного та податкового Кодексів України, доповів заступник начальника відділення Хмельницької об’єднаної державної податкової інспекції  Саланський А.М.

   Він докладно розповів про ставки і базу оподаткування  акцизного збору, податку на майно (транспортний  податок, на землю, на нерухоме майно),  екологічного податку.

   Водночас зазначив, що місцеві податки та збори, які встановлені відповідно до переліку і в межах граничних розмірів ставок, визначених Податковим кодексом України, рішеннями сільських, селищних і міських рад у межах їх повноважень, є обов'язковими до сплати на території відповідних територіальних громад.

   Саланський А.М.  відповів на всі питання, які виникли у посадових осіб місцевих рад та роздав  методично-рекомендаційні матеріали.

   Заступник голови  районної ради Пазюк С.М. подякував сільським головам за  співпрацю з районним військовим комісаріатом  у проведенні 4 хвилі мобілізації. Продовжуючи питання наради  заступник голови звернув увагу  на терміни проведення  сесій сільських рад по затвердженню  ставок місцевих податків та прийняття місцевих бюджетів.  Розповів присутнім про  проведенні перевірки закладів культури, які проводить постійна комісія  районної ради з питань сім‘ї, молодіжної політики, освіти, культури та спорту  та наголосив, що такі перевірки будуть продовжуватися і надалі.

  15 лютого - День вшанування учасників бойових дій на території  інших держав, тому Пазюк С.М. закликав сільських голів  взяти участь у заходах  приурочених цій події.  Зокрема,  8 лютого  планується проведення Кубка району з волейболу приуроченого Дню вшанування учасників бойових дій на території інших держав серед збірних команд територіальних громад Волочиського району.