Реалізація в районі Проекту ПРООН/ЄС «Місцевий розвиток орієнтований на громаду».

   Однією із форм розвитку сільських громад та створення належних умов для розвитку сільських населених пунктів є реалізація в районі Проекту ПРООН/ЄС «Місцевий розвиток орієнтований на громаду». Його мета - сприяння сталому соціально-економічному розвитку на місцевому рівні шляхом посилення спільного управління та заохочення громадських ініціатив. Проект підтримує ініціативи місцевих громад з покращання умов проживання та базової соціальної інфраструктури, наприклад, відновлення фельдшерсько-акушерських пунктів, покращання управління водопостачанням, захисту навколишнього середовища, ефективності використання енергоресурсів та послуг місцевого транспорту.

   Третя фаза Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» впроваджуватиметься на Україні протягом 2014-2018 років уже  cтартувала на Хмельниччині. До основного списку учасників Проекту увійшли наступні райони Хмельниччини: Ізяславський. Білогірський, Старосинявський, Новоушицький,  Віньковецький, Волочиський, Шепетівський та Чемеровецький.

   У Волочиську 20 листопада 2014 року в сесійному залі райдержадміністрації відбувся семінар-презентація третьої фази Проекту.

  У роботі семінару взяли участь заступник департаменту  економічного розвитку і торгівлі ОДА М.Хоменко,  координатор  обласного ресурсного центру громад І.Клепач, перший заступник голови РДА В.Коваль, заступник голови районної ради С.Пазюк,  координатори районного ресурсного центру громад В.Кокошко та О. Трачук, селищні і сільські голови, посадові особи райради та райдержадміністрації, представники громадських організацій.

    Відкрили семінар і привітали його учасників перший заступник голови РДА В.Коваль та заступник голови районної ради С.Пазюк. Сергій Миколайович представив новообраних голів і відмітив, що впровадження місцевих проектів розвитку територіальних громад, створених за їх же ініціативи,  вимагає від громади  самоорганізації і відповідальності.

   Про результати роботи Проекту в області доповіла заступник департаменту  економічного розвитку і торгівлі ОДА М.Хоменко. Вона зазначив, що реалізація проектів покращила якість життя краян. Місцеві ініціативи успішно реалізовано завдяки об’єднанню зусиль членів територіальних громад, місцевої, районної та обласної влади, спонсорів, підтримці міжнародних партнерів.

   Учасники заходу підбили підсумки реалізації проектів, що здійснювались в районі на попередньому етапі, а також детально ознайомилися з планом дій щодо участі громад району в реалізації наступних мікропроектів у третій фазі. Про це та інші особливості партнерства в рамках Проекту їм розповів координатор Хмельницького обласного підрозділу впровадження МРГ-III «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» І.Клепач.

   Волочиський район вже вдруге попадає в число районів, які будуть задіяні в III фазі Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду».

   Учасники семінару переглянули документальний фільм щодо результатів впровадження даного проекту у Волочиському районі.

  У своєму виступі координатор районного ресурсного центру громад О. Трачук відмітила, що життєвий рівень і самодостатність територіальної громади визначається не тільки її природно-ресурсним потенціалом, але й людським фактором. Щоб пробудити ініціативу громадськості та органів місцевого самоврядування, спонукати їх до пошуку ефективних шляхів вирішення проблем територіальних громад, потрібна мотивація до спільних дій. Саме цьому навчив і вчить Проект всіх з ким працює.закликала громади бути активними та брати участь у Цьому Проекті та Всеукраїнському конкурсі проектів та програм розвитку місцевого самоврядування.

    Далі тренінг проходив у форматі: запитання – відповіді.

   Завершився семінар урочистою церемонією підписання угоди про партнерство між Проектом ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», районною державною адміністрацією та районною радою.