Обговорено проект обласного бюджету на 2015 рік

    13 січня  заступник голови районної ради Сергій Пазюк та перший заступник голови РДА  Володимир Коваль взяли участь у розширеному засідання колегії під керівництвом першого заступника голови облдержадміністрації Олександра Симчишина. На обговорення було винесено одне питання - проект рішення про обласний бюджет на 2015 рік.

    Перед початком розгляду проекту бюджету Директор Департаменту фінансів Сергій Пенюшкевич спочатку охарактеризував завершення бюджетного 2014 року.

    За словами Сергія Адамовича, проведена робота та заходи, які вживались органами виконавчої влади та місцевого самоврядування в області щодо збільшення надходжень до бюджетів, дозволили забезпечити виконання доходів загального фонду зведеного бюджету області на 104,5% та збільшити доходи місцевих бюджетів до відповідного періоду минулого року на 81,1 млн.грн. або на 4,7%.

   19 районів та 2 міста обласного значення забезпечили виконання доходів загального фонду до показників, затверджених місцевими радами.

   Область успішно завершила бюджетний рік. Разом з тим, мали місце і недоліки. Безумовно, їх детальний аналіз буде зроблено після складання річної звітності. Потрібно звернути увагу на окремі моменти, які необхідно врахувати при складанні міських та районних бюджетів.

    Зокрема, до державного бюджету повернуто невикористані важливі для соціально-економічного розвитку області субвенції.

   Як зазначив Сергій Пенюшкевич, фінансовий ресурс місцевих бюджетів на 2015 рік сформовано з урахуванням змін, внесених до Податкового, Бюджетного кодексів України та інших законодавчих актів, що стосуються місцевих бюджетів та міжбюджетних відносин, а також Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік».

    Зокрема, при формуванні місцевих бюджетів області враховано наступні зміни законодавства:

1) скасування місцевих зборів, зокрема, збору за провадження деяких видів підприємницької діяльності;

2) скорочення кількості податків з 22 до 9, шляхом їх об’єднання за відповідною специфікою;

3) встановлення нових нормативів відрахувань податку на доходи фізичних осіб (бюджети міст обласного значення та районні бюджети - 60%, обласний бюджет – 15%);

4) закріплення за обласними бюджетами 10% податку на прибуток підприємств приватного сектору економіки;

5) передачу з державного бюджету до місцевих бюджетів плати за надання інших адміністративних послуг та державного мита;

6) запровадження акцизного податку з кінцевих продаж (пиво, алкоголь, тютюн, нафтопрод.);

7) розширення бази оподаткування податку на нерухомість шляхом включення до оподаткування комерційного (нежитлового) майна;

8) зміни до розподілу коштів екологічного податку (крім податку, що справляється за утворення радіоактивних відходів) із зарахуванням до державного бюджету 20%, а до місцевих бюджетів 80% (у тому числі до обласних бюджетів – 55%, сільських, селищних, міських бюджетів – 25% надходжень цього податку);

9) розширення надходжень загального фонду шляхом передачі зі спеціального фонду єдиного, екологічного податків та податку на нерухоме майно.

    З урахуванням зазначеного, прогнозний обсяг доходів загального фонду місцевих бюджетів збільшиться до фактичних надходжень 2014 року на 441,1 млн.гривень. Прогноз доходів обласного бюджету на 2015 рік обраховано в сумі 417,9 млн.грн., в тому числі доходи: загального фонду – 292,5 млн. грн.; спеціального фонду – 125,4 млн. гривень.

 

За матеріалами сайту Хмельницької облдержадміністрації