Круглий стіл на тему: Співпраця центру зайнятості з сільськими та селищними радами

   10 листопада у Волочиському районному центрі зайнятості відбулося засідання круглого столу з головами територіальних громад на тему: «Співпраця центру зайнятості з сільськими  та селищними радами щодо проблем вирішення сільського безробіття, виконання угод за звітний період та визначення перспектив на 2015 рік».

   Захід проводився з метою аналізу виконання угод між центром зайнятості та сільськими (селищними) радами, подолання негативних тенденцій у сфері зайнятості сільського населення, активізації ролі роботодавців у збереженні та створенні нових робочих місць, спрямованих на розвиток села.

   Відкрив засідання начальник відділу економічного розвитку і торгівлі РДА Кокошко В.С., який поінформував про  перспективні потреби району у кваліфікованій робочій силі на 2015 рік. Наголосив, що важливими є підготовка робітників та інших профільних фахівців відповідно до вимог сучасного виробництва, профорієнтаційна робота із учнівською молоддю щодо мотивації до навчання та праці, орієнтація на професії, які користуються попитом на ринку праці, підвищення престижності робітничих професій, створення належних умов праці та забезпечення виплати працівникам гідної зарплати.

   Проаналізувавши  виконання угод між центром зайнятості та сільськими радами за 2014 рік, та навівши приклади плідної співпраці директор центру зайнятості Скиба О.П. зосередив увагу учасників заходу на важливості підписання угод на 2015 рік, зазначивши, що плідна співпраця центру з сільськими та селищними радами дає можливість вивчити ситуацію по кожній сільській раді щодо потреби в підготовці кадрів в розрізі професій, залученні безробітних до тимчасових оплачуваних громадських робіт, створення додаткових робочих місць на підприємствах району.

   На тему «Підвищення рівня легальної зайнятості, як один із засобів вирішення трудових та економічних питань» звернув увагу  заступник начальника  управління соціального захисту населення РДА Карун О.В.

   На засіданні «круглого столу» були розглянуті питання про основні пріоритети в діяльності центру зайнятості на сучасному етапі, можливості служби зайнятості щодо забезпечення громадян постійною та тимчасовою зайнятістю, організацію громадських робіт за договорами з сільськими радами за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття та за рахунок місцевого бюджету. Звернули увагу присутніх на такі послуги служби зайнятості, як виплата допомоги по безробіттю одноразово для започаткування власної справи, професійне навчання, перенавчання та підвищення кваліфікації безробітних для задоволення потреб роботодавців у кваліфікованих кадрах в центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості. На засіданні «круглого столу» підіймалася проблема головами сільських рад щодо отримання соціальних послуг в центрі зайнятості членів особистих селянських господарств.

   Підводячи підсумок роботи круглого столу заступник директора РЦЗ Шелега О.О. зазначив, що вирішення питань соціальної справедливості можливе лише за умови об’єднання спільних зусиль влади, роботодавців та громадських організацій.