А третій же празник – святе Водохреща

    19 січня настає одне з найбільш значущих християнських свят - Водохреща, коли прийнято освячувати воду і багато хто бажає зануритись у крижану водохресну воду в спеціальних ополонках.

    Для цього в льоду вирубується хрестоподібна ополонка – Йордань. Раніше в ополонку занурювалися насамперед ті, хто брав участь у святках,  щоб змити гріхи. Освячена на Хрещення вода вважається цілющою, приносить духовне і тілесне здоров'я.

   Згідно з церковними канонами, у Водохресний святвечір віруюча людина повинна прийти до церкви, відстояти службу, поставити свічку, набрати освяченої води. Але занурюватися в крижану воду ніхто не вимагає, особливо якщо людина до цього не готова.

   Для жителів Волочиська святкову літургію провів настоятель храму Покрови Пресвятої Богородиці, протоієрею Миколай Фатич біля місцевого озера. Всі прийшли, щоб очистити душу та помолитись за мир і спокій в Україні. Одні тільки долучились до спільної молитви, інші - ризикнули зануритись в ополонку. До святкувань, що проходили на озері долучилось чимало Волочисьців, серед них і діти, і депутати і пенсіонери. Прийшов до озера і народний депутат  Сергій Лабазюк.

   Заступник голови районної ради Сергій Пазюк з першим заступником голови райдержадміністрації Володимиром Ковалем відвідали село Завалійки, де з нагоди празника біля місцевого чудодійного джерела відбулася Божественна літургія та Велике освячення води. Після освячення води за традицією випробували свою силу духу та  занурились в Хрещенську воду, щоб відчути на собі її цілющі властивості.

   Навіть примхи погоди: сильний вітер та дощ не зіпсував піднесеного настрою, після купання в освяченій воді.